×

Ogólnopolski sukces braci Rachwałów ze Szkoły Podstawowej w Sterkowcu

Ogólnopolski sukces braci Rachwałów ze Szkoły Podstawowej w Sterkowcu

Dawid Rachwał i Marek Rachwał (drużyna Furia) zajęli wysokie, piąte miejsce w wielkim finale Ogólnopolskiego PGE Turnieju Maszyn Wodnych w Warszawie. Chłopcy są uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej im. Św. Stanisława BM w Sterkowcu.

Zadaniem uczestników PGE Turniej Maszyn Wodnych i Wiatrowych jest zbudowanie turbiny przetwarzającej energię wiatru lub wody na energię mechaniczną zgodnie z wytycznymi podanymi w regulaminie. Testy zbudowanych maszyn odbywają się przy użyciu unikatowych stanowisk pomiarowych, zapewniających wysoką dokładność pomiaru parametrów turbin.

W eliminacjach regionalnych, które odbyły się 16 listopada 2023 r. w Zespole Szkół Budowlanych w Tarnowie zajęli I miejsce w konkurencji WYDAJNOŚĆ w kategorii szkół podstawowych.

Turniej Maszyn
PGE Turnieje Maszyn Wodnych i Wiatrowych kierowane są do uczniów szkół podstawowych oraz średnich. Do tej pory w Turniejach wzięło udział łącznie ponad 8000 uczniów i nauczycieli z całej Polski, którzy zbudowali ponad 3000 turbin wodnych i wiatrowych.

Celem turnieju jest propagowanie wiedzy technicznej związanej z odnawialnymi źródłami energii wśród dzieci i młodzieży. A także zainspirować uczniów do majsterkowania w warsztatach.


IB / SP w Sterkowcu