×

Karolina Polek – utalentowana felietonistka ze Szkoły Podstawowej Sterkowcu

Karolina Polek – utalentowana felietonistka ze Szkoły Podstawowej Sterkowcu

Uczennica klasy VIII Szkoły Podstawowej w Sterkowcu, Karolina Polek, zajęła pierwsze miejsce w organizowanym przez Małopolskie Kuratorium Oświaty literackim konkursie „Młody felietonista – piórem i kamerą”.

Zgodnie z sugestią organizatorów, tematyka utworów miała nawiązywać do takich pojęć jak wojna, pokój i ojczyzna. Laureatka ze Sterkowca wybrała temat „Czym jest wojna”, a oparła się na autentycznych wydarzeniach z 4 września 1939 roku, kiedy to Niemcy zbombardowali pasażerski pociąg przejeżdżający przez jej rodzinną miejscowość. Na tej podstawie powstało opowiadanie zatytułowane „Stokrotka”. Autorka nagrodzonej pracy wykonała ją samodzielnie, pod nadzorem nauczycielki języka polskiego, Pauliny Pyrek. Obie, wraz z mamą Karoliny, panią Magdaleną, zwracają uwagę, że główna nagroda w konkursie trafiła w ręce uczennicy, która od najmłodszych lat wykazuje zainteresowania literackie, często wykorzystując swoje zdolności w zajęciach pozalekcyjnych.

Karolina nagrodę odebrała w tarnowskiej Delegaturze Kuratorium Oświaty, a wręczyła ją osobiście Barbara Nowak, Małopolski Kurator Oświaty. W uroczystości uczestniczyli także tata Karoliny Łukasz Polek oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Sterkowcu, Maria Dąbrowa-Legutko.

Barbara Nowak z uznaniem wypowiada się na temat laureatów i wszystkich uczestników konkursu:

– Bardzo mnie cieszy, że młodzież potrafi i chce tak pięknie mówić o wolności, domu i rodzinie. Największą jednak radością dla mnie była możliwość osobistego spotkania z młodymi ludźmi.

brzesko.pl