×

Uczniowie Szkoły Podstawowej ze Sterkowca finalistami Ogólnopolskiego PGE Turnieju Maszyn Wodnych

Uczniowie Szkoły Podstawowej ze Sterkowca finalistami Ogólnopolskiego PGE Turnieju Maszyn Wodnych

Dawid Rachwał i Marek Rachwał z drużyny Furia, którzy są uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej im. Św. Stanisława BM w Sterkowcu zostali finalistami Ogólnopolskiego PGE Turnieju Maszyn Wodnych.

W eliminacjach regionalnych, które odbyły się 16 listopada 2023 r. w Zespole Szkół Budowlanych w Tarnowie zajęli I miejsce w konkurencji WYDAJNOŚĆ w kategorii szkół podstawowych.

W grudniu odbędzie się finał PGE Turnieju Maszyn Wodnych w Warszawie, w którym będą reprezentować Publiczną Szkołę Podstawową im. Św. Stanisława BM w Sterkowcu.

Gratulacje! Trzymamy kciuki za sukces w wielkim finale!

Turniej Maszyn
PGE Turnieje Maszyn Wodnych i Wiatrowych kierowane są do uczniów szkół podstawowych oraz średnich. Zadaniem uczestników jest zbudowanie turbiny przetwarzającej energię wiatru lub wody na energię mechaniczną zgodnie z wytycznymi podanymi w regulaminie. Testy zbudowanych maszyn odbywają się przy użyciu unikatowych stanowisk pomiarowych, zapewniających wysoką dokładność pomiaru parametrów turbin. Do tej pory w Turniejach wzięło udział łącznie ponad 8000 uczniów i nauczycieli z całej Polski, którzy zbudowali ponad 3000 turbin wodnych i wiatrowych.

Celem turnieju jest propagowanie wiedzy technicznej związanej z odnawialnymi źródłami energii wśród dzieci i młodzieży. A także zainspirować uczniów do majsterkowania w warsztatach.


foto: Szkoła Podstawowa w Sterkowcu
Szkoła Podstawowa w Sterkowcu / IB