Koleje Małopolskie uruchamiają autobusową linie dowozową z Tarnowa do Sterkowca i Brzeska

Od 6 kwietnia 2021 r. Koleje Małopolskie sp. z o.o. rozszerzyły sieć Autobusowych Linii Dowozowych (ALD) o nową linię: ALD 6 Tarnów – Bochnia. Kurs, który rozpoczyna się o 23:15 w Tarnowie, ma umożliwiać powrót pracownikom po drugiej zmianie.

Dodatkowy kurs ma zrekompensować mieszkańcom korzystającym ze stacji w Bogumiłowicach, Biadolinach, Sterkowcu, Brzesku, Jasieniu, Jodłówce, Rzezawie i Bochni utrudniony powrót z Tarnowa po drugiej zmianie. Niestety czas dojazdu nie jest już tak atrakcyjny jak w przypadku przejazdu pociągiem. Podróż z Tarnowa do Brzeska zajmie ponad godzinę, gdy pociągiem jest to zaledwie 22 minuty.

W przypadku tej trasy ALD będzie stanowić uzupełnienie oferty przewozowej pociągów kursujących w relacji Kraków – Tarnów – Kraków. Rozkład jazdy linii ALD 6 Tarnów – Bochnia obowiązujący od 06.04.2021 r. do 12.06.2021 r.

Przewóz realizowany będzie w oparciu o „REGULAMIN PRZEWOZU osób, rzeczy i zwierząt oraz obsługi i odprawy podróżnych „Koleje Małopolskie” sp. z o.o. (RPO-KMŁ)”, a sprzedaż biletów na tej trasie realizowana będzie na podstawie Taryfy Małopolskiej. Wszystkie bilety zakupione na pociąg pomiędzy stacjami Tarnów – Bochnia honorowane będą w autobusach linii ALD 6 Tarnów – Bochnia.

Szczegółowy rozkład: 

 

foto: Wikipedia

Koleje Mąlopolskie / IB

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *