Czujnik jakości powietrza w szkole

31.05.2017 r. Gmina Brzesko zakupiła i uruchomiła 10 sensorów firmy Airly do badania jakości powietrza. Dodatkowo po jednym sensorze zakupiły Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Brzesku, Brzeskie Zakłady Komunalne w Brzesku, Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Brzesku Czujniki zostały zamontowane w: Publicznych Szkołach Podstawowych w Buczu, Mokrzyskach, Szczepanowie, Jasieniu, Porębie Spytkowskiej, Sterkowcu, Jadownikach przy ul. Szkolnej oraz Prokopa  budynku Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Okocimskiej w Okocimiu, Remizie Strażackiej w Wokowicach i Urzędzie Miejskim w Brzesku.

Poprzez sensory Airly możliwe jest zbieranie, przetwarzanie i interpretowanie danych w czasie rzeczywistym oraz prognozowanym w czasie 24 godzin. W oparciu o te dane, na mapie online oznaczane są informacje o jakości powietrza. Sensory Airly mierzą m.in.: poziom stężenia pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10, temperaturę powietrza, ciśnienie atmosferyczne oraz wilgotność powietrza. Mapa czujników znajduje się na stronie: https://map.airly.eu

Warto pobrać aplikację na telefon, aby w każdej chwili mieć dostęp do informacji o jakości powietrza w Twoich lokalizacjach.
Aplikacja do ściągnięcia na telefon Airly: https://play.google.com

Smog to szkodliwy dla zdrowia i niewidoczny wróg powodujący m.in. duszności, zaburzenia pracy układu krążenia czy podrażnienia skóry. Poprzez gęstą sieć sensorów jakości powietrza możliwy jest monitoring aktualnego stanu powietrza w najbliższym sąsiedztwie. Pozwoli to na decydowaniu o sposobach spędzania czasu wolnego, a także umożliwia znalezienie przyczyn zanieczyszczenia powietrza i reagowanie.

Czujnik jakości powietrza w Sterkowcu jest zamontowany na południowej elewacji budynku, od strony ul. Sosnowej.

Sensor w Sterkowcu <==

Video

 

brzesko.pl/sterkowiec.pl

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.