W Sterkowcu bronią szkoły i dziękują naszemu portalowi (film) / mojebrzesko.pl

Szkoła podstawowa w Sterkowcu – oprócz szkoły podstawowej nr 1 w Jadownikach – po reformie edukacji ma być placówką nie ośmio-, a czteroklasową. Po czwartej klasie dzieci miałyby kontynuować naukę w szkole podstawowej w Szczepanowie. Rodzice dzieci uczących się w Sterkowcu nie zgadzają się na takie plany i żądają ośmioklasowej szkoły w swojej miejscowości. 

Uwaga, uwaga!  Dziennikarze na sali

Już na początku spotkania padło dość ciekawe zaskoczenie – poinformowano dziennikarzy, że o tym czy będą mogli nagrywać spotkanie dowiedzą się w czasie wystąpienia przedstawicieli władzy. Warto dodać, że media zostały zaproszone przez organizatorów spotkania, czyli radę rodziców.Przypominam o tym, o czym doskonale oni wiedzą (dziennikarze – przyp. red.), muszą mieć państwa zgodę, żeby te nagrania stąd publikować gdziekolwiek. Ewentualne rozpowszechnianie tego może mieć dalsze konsekwencje związane z ustawą o ochronie danych osobowych – mówił Stanisław Sułek, sekretarz gminy Brzesko. Czyżby burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka nie był zadowolony z naszych relacji ze spotkania w Jadownikach (tutaj i tutaj)? Chyba nie chciał żeby jego podejście do tak ważnych spraw wyszło poza miejsce spotkania. Wypowiedź sekretarza gminy skwitował dr Marek Zachara, przewodniczący rady rodziców: Proszę państwa dziennikarzy czuć się jak u siebie w domu. Jest wolność prasy, jest wolność wypowiedzi. Nie ma cenzury, nie ma komuny i nie ma wprowadzania cenzury z lat 80-tych. Skończyliśmy z tym na zawsze! Uczestnicy spotkania jednogłośnie przegłosowali aby dziennikarze mogli być obecni na sali.

Szkoła najwyższego poziomu

Przewodniczący rady rodziców podkreślił, że szkoła w Sterkowcu jest szkołą spełniającą najwyższe standardy europejskie. Niedawno w szkole zakończył się remont oddziału przedszkolnego.  Zapewniany jest tu wysoki poziom nauczania – podkreślał Marek Zachara.  Według niego szkoła cały czas dąży do doskonalenia kształcenia kierunkowego.  W tym roku nie będzie problemu z uruchomieniem klasu pierwszej.  Szkoła musi być ośmioklasowa – zaznaczał Marek Zachara. Według niego rodzice nie cofną się przed niczym, łącznie z okupacją biura burmistrza. Chcą tylko żeby ta szkoła była ośmioklasowa. Strasznie mi przykro, że szkoła z tradycjami, która liczy 120 lat jest tak przez urząd po prostu przekreślana – mówiła jedna z mieszkanek Sterkowca.

Redakcja mojebrzesko.pl nagrodzona oklaskami

Podczas spotkania miłe słowa w kierunku naszego portalu skierował przewodniczący rady rodziców. Wspomniał on o nas w kontekście projektu reformy edukacji w gminie Brzesko. Uczestniczyłem 10 stycznia w spotkaniu komisji oświaty. Było tam praktycznie wielkie zdumienie nie tylko, że wiedzieliśmy o tym spotkaniu, ale też, że jak do internetu mógł wyciec ten projekt – mówił dr Marek Zachara.  Wspomniany “wyciek” znajduje się tutaj.Wielkie podziękowania składam dla mojebrzesko.pl dlatego, że ten projekt został na tej stronie umieszczony i widać, że Panowie dziennikarze pracują dla społeczeństwa – mówił Marek Zachara.

Galeria zdjęć: Spotkanie w sprawie szkoły w Sterkowcu , fot. Mateusz Franczyk  <==

==
Materiał z internetowego archiwum Mojebrzeko.pl
www.mojebrzesko.pl / Mateusz Franczyk /  24 stycznia 2016

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *