ZIELONE SZKOŁY – tradycją PSP w Sterkowcu / zdjęcia

IMG_0078-300x191Zielona szkoła to popularna forma realizacji programu nauczania w szkole, w trakcie kilkudniowego wyjazdu uczniów wraz z nauczycielami do miejscowości posiadających walory przyrodnicze lub uzdrowiskowe. Tego typu wyjazd stanowi kontynuację zajęć prowadzonych w trakcie normalnego toku nauczania.

Od 15 czerwca do 23 czerwca uczniowie klas II – VI ze Szkoły Podstawowej im. Św. Stanisława BM ze Sterkowca przebywali na zielonej szkole w Darłówku, realizując program dydaktyczno-wychowawczo-profilaktyczny „Żyj zdrowo, czyli aktywnie, ekologicznie i bez nałogowo” opracowany przez nauczycielki – Marię Dąbrowa-Legutko, Ewę Wojas i Magdalenę Jankowską-Polek.

Uczniowie zdobywali wiedzę i umiejętności poprzez własne doświadczenia w klimacie Morza Bałtyckiego. Zajęciom edukacyjnym towarzyszyły liczne atrakcje, zabawy, wycieczki oraz piękna pogoda i przyjazna atmosfera.

– Nasza szkoła nie jest nudna – zwłaszcza wtedy, gdy zajęcia odbywają się podczas wyjazdów – mówili uczestnicy zielonej szkoły ze Sterkowca.

Wyjazd wsparli sponsorzy m.in. Urząd Miejski w Brzesku oraz firma May-Mat ze Szczepanowa.

Galeria zdjęć <==

SP Sterkowiec / IB

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *