×

“Fuksja” – kolejny podopieczny Szkoły Podstawowej w Sterkowcu

“Fuksja” – kolejny podopieczny Szkoły Podstawowej w Sterkowcu

DSC_0198-nTo już drugi raz, gdy podczas ferii zimowych, dzieci, nauczyciele i rodzice ze Szkoły Podstawowej w Sterkowcu wyjeżdżają do zaprzyjaźnionej Stadniny Koni Huculskich Gładyszów w Regietowie, by być przy nadaniu imienia niedawno urodzonemu źrebięciu.

W tym roku chrzestnymi konika o imieniu Fuksja byli pani dyrektor mgr Bożena Martyna i uczeń klasy trzeciej Filip Gala. Ta uroczystość to bardzo wyjątkowa chwila, którą należało podkreślić lampką… oranżady. “Chrzestni” złożyli podpisy w księdze pamiątkowej, otrzymali dyplomy oraz okolicznościowe kotyliony. Fuksja stała się już drugim podopiecznym naszej szkoły. Podczas poprzednich ferii staliśmy się opiekunami konika o imieniu Wella, która po roku jest już piękną, młodą klaczą.

Kolejną, najbardziej pasjonującą atrakcją był kulig. Piękna sanna, prowadzona przez lasy i połoniny, trwała ponad pół godziny. Podekscytowani i lekko zziębnięci udaliśmy się na pieczenie kiełbasek i kubek gorącej herbaty.

Na koniec naszej wycieczki, każdy z uczestników mógł przejechać się na koniku pod czujną opieką instruktorów.

Ciekawostką i miłym zaskoczeniem było to, że te przygody zostały zarejestrowane przez kamerę TVP Kraków i wyemitowane 26 lutego 2012r. w w programie informacyjnym “Kronika”.

Galeria zdjęć <<<

Materiał TVP Kraków <<<

Rafał Góra