Pasażerowie mogą korzystać z dwóch nowych dworców kolejowych

Pasażerowie od wtorku mogą korzystać z dwóch nowych dworców kolejowych w Sterkowcu i Biadolinach Szlacheckich w Małopolsce. Obydwa obiekty powstały w formule Innowacyjnych Dworców Systemowych. Łącznie koszt ich budowy wyniósł blisko 9 mln zł.

Jak ocenił w Sterkowcu minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, otwarcie nowego dworca w tej miejscowości potwierdza, że rząd realizuje swój strategiczny cel, jakim jest budowa i odbudowa dworców, stacji i przystanków kolejowych w całym kraju.

„Każdy region naszego kraju, każde województwo i powiat (…) zasługują na to, aby tam realizować inwestycje oczekiwane przez Polaków i te inwestycje realizujemy (…). To jest nasz cel, a Sterkowiec jest tego doskonałym przykładem” – zaznaczył.

Szef resortu infrastruktury przypomniał, że w obecnym tzw. programie dworcowym założono docelowo budowę lub modernizację 190 obiektów, a obecnie przygotowywany jest już nowy program inwestycji z tym związanych.

Dworzec w Sterkowcu zaprojektowano jako budynek parterowy, składający się z dwóch części połączonych wiatą. Dworzec w Sterkowcu zaprojektowano jako budynek parterowy, składający się z dwóch części połączonych wiatą. 

Dworzec w Sterkowcu zaprojektowano jako budynek parterowy, składający się z dwóch części połączonych wiatą. Pierwsza z nich to część dworcowa, w której mieści się poczekalnia oraz toalety ogólnodostępne. W drugiej części, tzw. miejskiej, urządzono niewielki lokal komercyjny. Pod wiatą zlokalizowano również stojaki rowerowe wraz ze stacją naprawy rowerów.

Nowy dworzec w Biadolinach Szlacheckich jest nieco mniejszy. Pod wiatą znajduje się pawilon, w którym zlokalizowano niewielką ogrzewalnię, klimatyzowaną poczekalnię oraz toalety. Pod dachem zaprojektowano także stojaki rowerowe i stację napraw jednośladów. Obydwa budynki będą wyróżniają wieże zegarowe o wysokości ośmiu metrów.

Źródło: PAP

VIDEO

 

Artykuł z internetowego archiwum krakow.tvp.pl

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.