Jest sposób na stare opony / DP

dziennik_polski_Kiedy 9 marca ukazał się na naszych łamach ukazał się tekst opisujący problemy mieszkańców Sterkowca, którzy nie mogą sobie poradzić z niesfornymi sąsiadami palącymi w swoich piecach stare opony i zużyte opakowanie plastikowe, nie zdawaliśmy sobie sprawy, że jest to zjawisko występujące nagminnie na terenie gminy Brzesko.

Od tej pory otrzymaliśmy wiele sygnałów w tej sprawie. Odwiedził nas również Michał Mrówka, przedstawiciel firmy EUROGUM, który ma sposób na stare opony.

EUROGUM jest jedynym przedsiębiorstwem w powiecie brzeskim upoważnionym do zbiórki starego ogumienia. Do tej pory zbiórka polegała na tym, że kto nabył w firmie nowe opony, mógł nieodpłatnie pozostawić stare „kapcie”. Od 9 marca wiele się jednak zmieniło.

– Kiedy przeczytałem w Dzienniku Polskim, jak uciążliwe jest na wsiach spalanie starych opon, postanowiłem zmienić zasady przyjmowania zużytego ogumienia. Teraz przyjmujemy opony od każdego, kto nie wie, jak się ich pozbyć. Nie jest ważne, czy jest on naszym klientem, czy nie. Wystarczy po prostu odwiedzić którąkolwiek z naszych placówek, a opony na pewno przyjmiemy, nie obciążając nikogo żadnymi kosztami. Myślę, że w ten sposób przyczynimy się choć w małym stopniu do ochrony środowiska, a i stosunki między sąsiadami ulegną poprawie – mówi Michał Mrówka.
Tak więc każdy, kto nie wie, co zrobić z zużytym ogumieniem, może od tej pory odwiedzić jedną z placówek firmy EUROGUM. Mieszczą się one w Brzesku przy ulicy Solskiego 37 i przy ulicy Mickiewicza 31 oraz w Szczurowej przy ulicy Grabina 6. Jest jeszcze jeden punkt tej firmy, mieszczący się już poza terenem powiatu brzeskiego – w Zakliczynie przy ulicy Krakowskiej 41.

Michał Mrówka dodaje, że prowadzone przez niego przedsiębiorstwo posiada również zezwolenie na zbiórkę zużytych akumulatorów.


Zofia Sitarz
Materiał z internetowego archiwum Dziennika Polskiego

26 marca 2004

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *