Sterkowiec: Ścieki wylewają na łąki – sprawą zajęła się policja

Smród jest taki, że nie da się wytrzymać – mówią mieszkańcy Sterkowca w gminie Brzesko.

Ktoś na łąki wylewa ścieki. Sprawą zajęła się policja. Ta jednak truciciela musi złapać na gorącym uczynku, ale czasami się udaje.

– Proszę zobaczyć jaki tu jest syf. Ta łąka tonie w ekskrementach – mówi Krzysztof Bogusz. – Ktoś wylewa tutaj ścieki. Jest tego tyle, przypuszczamy, że to nie z jednego domu. – Te ścieki i tak trafią do wody pitnej. Ten kto, to robi nie ma świadomości, że może kogoś otruć – dodaje.

Jak przyznaje Zbigniew Gładyś, prezes brzeskich wodociągów opróżnianie przez nich szamba sporo kosztuje. Taniej jest się pozbyć ich nielegalnie.

– My musimy doliczyć koszty transportu i zapłacić za oczyszczenie ścieków – mówi.

Sprawą zajęła się policja. Jak przyznaje Ewelina Buda, rzecznik brzeskiej komendy aby ukarać sprawcę trzeba mu to udowodnić. Mundurowi jednak nie są bez szans.

– Te zgłoszenia są zawsze analizowane. W tym roku zatrzymaliśmy właśnie mężczyznę, który nielegalnie pozbywał się ścieków. Wniosek o jego ukaranie trafił do sądu – dodaje.

Mieszkańcy wyposażeni w aparaty fotograficzne już zorganizowali obywatelskie patrole, by sfotografować sprawcę i żeby on trafił przed wymiar sprawiedliwości.

Posłuchaj:

RDN

Łukasz Wrona – Materiał z serwisu RDN.pl – http://rdn.pl/?p=132843

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *