USZKODZONA BARIERKA NA MOŚCIE DROGOWYM MASZKIENICE – STERKOWIEC / maszkienice.info

bar1O dużym szczęściu może mówić kierowca pojazdu, który kilka tygodni temu uderzył w barierkę zabezpieczającą na moście na rzece Uszwicy łączącym Maszkienice i Sterkowiec. Skala uszkodzenia jest znacząca i wskazuje, że siła uderzeniowa w barierkę była duża i omal nie doprowadziła do wypadnięcia pojazdu z mostu do przepływającej kilka metrów niżej rzeki Uszwicy.

Most znajdujący się w ciągu drogi powiatowej 1434K Maszkienice – Sterkowiec – Wokowice podlega Zarządowi Dróg Powiatowych w Brzesku. Obecnie miejsce uszkodzenia jest tymczasowo zabezpieczone tylko taśmą ale zniszczona barierka wymaga pilnej naprawy. Z informacji uzyskanych od przedstawiciela Zarządu Dróg Powiatowych w Brzesku wynika ,że w ciągu kilku tygodni dojdzie do naprawy naruszonej konstrukcji barierki. Przy okazji ZDRP dokonał oglądu całej barierki w wyniku którego zostanie wymienionych kilka innych skorodowanych elementów konstrukcji zabezpieczającej .

Żelbetowy most na rzece Uszwicy łączący Maszkienice ze Sterkowcem został oddany do użytku w grudniu 1970 roku i umożliwił powstanie nieprzerwanego ciągu drogowego ( obecnie DP 1434K ) od przystanku kolejowego w Sterkowcu przez Maszkienice i Wolę Dębińską do międzynarodowej trasy E22 (obecnie DK 94).

==

Wojciech Legutko

Wszystkie fotografie zamieszczone przy artykule – Wojciech Legutko.

Tekst źródłowy: http://maszkienice.info/

Materiał z internetowego archiwum maszkienice.info

marzec 2016

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *