„Sekrety Baronowej” w Sterkowcu (zdjęcia)

We wtorkowy wieczór, 22 kwietnia sala teatralna Domu Kultury w Sterkowcu wypełniła się mieszkańcami którzy przybyli obejrzeć spektakl komediowy – „Sekrety baronowej”. Prezentacja odbyła się w ramach „Wieczoru z teatrem”. Jest to cykl wydarzeń organizowanych przez Krzysztofa Bogusza, mieszkańca Sterkowca, a zarazem radnego Rady Miejskiej w Brzesku.

Spektakl „Sekrety Baronowej” wyreżyserowała Inka Dowlasz, a przed DSC_8864-1 (Kopiowanie)publicznością w tytułowej roli wystąpiła Zina Zagner. Przedstawienie opowiada o problemach samotnej kobiety, której życie nie oszczędziło trosk i kłopotów. Swoje przemyślenia kieruje do rzeźby mężczyzny, która przedstawia jej zmarłego męża. Gipsowy postument jest jedynym adresatem jej myśli, skojarzeń i uczuć. Gdy kobieta kupuje bluzkę, której zakup nadwyręż jej budżet, uświadamia sobie, że musi podjąć jakąś pracę. Dzięki mocnemu głosowi otrzymuje prace w sekstelefonie. Jej rozmówcy to głównie samotni mężczyźni, którzy bardziej od erotycznych fantazji potrzebują wysłuchania i zrozumienia. Pracując, kobieta zaprzyjaźniła się z Henrykiem – jednym ze swoich rozmówców.

W międzyczasie baronowa znajduje w szafie wieczorową suknię, która nie należy do niej i uświadamia sobie, że mąż ją zdradzał. Zdenerwowana, uszkadza gipsowy postument, z którego wypada stos pieniędzy – te jednak nie stanowią już większej wartości, bo zmarły mąż nie przewidział denominacji. Po przemyśleniach postanowiła chowa rzeźbę męża na strych i postanawia wziąć się za swoje życie – po licznych rozmowach z Henrykiem zgadza się na wspólną kawę.


Tekst i fot. Mateusz Franczyk / Tygodnik Miasto i ludzie

Galeria zdjęć <==

 

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *