Sylwestrowe zmagania strzeleckie

SONY DSCWyjątkowa frekwencja towarzyszyła sylwestrowym zawodom strzeleckim zorganizowanym przez Zarząd Powiatowy LOK w Brzesku. 29 grudnia 2013 w gościnnych progach strzelnicy policyjnej przy ul. Szczepanowskiej zjawiło się aż 62 zawodników z całego powiatu brzeskiego. Największą – blisko 30 osobową grupę stanowili zawodnicy z Klubu Sportowego “Błękitni Sterkowiec”.

Strzelano z karabinków sportowych na amunicję .22 lr (5.6 mm, boczny zapłon) w postawie stojącej na dystansie 15 metrów. Zawodnicy oddawali trzy strzały próbne i pięć konkursowych. Każdy mógł zdobyć maksymalnie 50 punktów.

W kategorii OPEN najlepszy okazał się Mariusz Słonina (43 pkt – Sterkowiec), drugi był Bogdan Drąg (42 pkt), a trzeci Robert Widło (40 pkt). Tuż za podium uplasowały się panie – Sandra Dydyńska (39 pkt – IV miejsce) oraz Elżbieta Baran (38 pkt – V miejsce).

Z kolei w kategorii Młodzież najwięcej punktów zdobył Adrian Witek (41 pkt). Kolejne miejsca zajęli – Michał Migda (40 pkt ) oraz Szymon Drabik (36 pkt).

Celem zawodów było propagowanie bezpiecznego posługiwania się bronią palną. Dla wielu osób to pierwsza okazja do tego aby sprawdzić swoje predyspozycje strzeleckie.

W zawodach wzięło udział aż 17 pań – to ewenement w skali dotychczasowych zawodów.

– Zawody były dla mnie i moich koleżanek okazją do spróbowania czegoś nowego. Większość z nas nie miała okazji do kontaktu z bronią. Z pewnością jeszcze zaglądniemy na strzelnicę! – dodaje Katarzyna Pytka, na co dzień instruktorka fitness.

Nad prawidłowym i bezpiecznym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie i instruktorzy brzeskiego koła LOK.

LOK Brzesko

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *