×

Barwy pisanek / DP

Barwy pisanek / DP

dziennik_polski_Nagrodzono 29 prac, wykonanych przez uczennice Zespołu Szkół Zawodowych w Łysej Górze: Agnieszkę Trybułę i Kingę Mleczko, uczniów Szkoły Podstawowej w Gnojniku i Technikum Krawieckiego w Łysej Górze (prace zbiorowe), Paulinę Sury, uczennicę Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzesku, Michała Górę z SP w Szczepanowie, Patryka Kutka, Ewelina Mentel i Urszulę Nowak ze SP w Sufczynie, Karolinę Kukułkę z SP nr 3 w Brzesku, Katarzynę Staszko z Woli Dębińskiej, Przemka Pasionka ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Złotej, Kamila Chmielarza, Natalię Szubę i Justynę Bartka z SP. w Mokrzyskach, Dominika Martyniuka z SP w Dębnie, Wojka Przybyło z SP nr 1 w Brzesku, Małgorztę Opiołę i Agnieszkę Marek ze SP w miejscowości Jastew, Patrycję Wojtas z SP w Jasieniu, Monikę Nalepkę z Gimnazjum nr 2 w Brzesku, Dorotę Galę i Natalię Kozę z SP w Woli Dębińskiej, Katarzynę Radecką i Joanną Synowiec z SP we wsi Bucze, Paulinę Kiełbasę z SP w Sterkowcu.

Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku tonie jeszcze w świątecznej dekoracji. Zgromadzono tu prawie 800 prac nadesłanych na konkurs „Pisanka Ludowa i Plastyka Obrzędowa – Wielkanoc 2000”. Jak co roku w konkursie wzięła udział młodzież i dorośli.

Zwycięzcy otrzymali nagrody. Wystawę kolorowych pisanek i stroików wykonanych, jak to potwierdza lista nagród, w całym powiecie można oglądać do końca kwietnia. Wzory są misterne i niezwykle dekoracyjne, wykonane najtrudniejszymi technikami. Stroiki również stanowią ozdobę, jakiej nie powstydziliby się zawodowi dekoratorzy.


KIS
Materiał z internetowego archiwum Dziennika Polskiego