×

Zakażenie koronawirusem w Szkole Podstawowej w Sterkowcu / 8 października 2020 r.

Zakażenie koronawirusem w Szkole Podstawowej w Sterkowcu / 8 października 2020 r.

W środę 7 października 2020 r. 2020 r. w Szkole Podstawowej w Sterkowcu potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u jednego z uczniów VII klasy. W związku z zaistniałą sytuacją i z uwagi na kontakt z osobą zakażoną – uczniowie klasy VII, nauczyciele uczący w tej klasie oraz dyrektor szkoły na polecenie  Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Brzesku zostali objęci kwarantanną od 07 października do 12 października 2020 r.

Rodzice oraz domownicy osób które miały kontakt z zakażonym uczniem również zostali skierowani na kwarantannę.

– Z uwagi na znaczna liczbę przewidywanych do wydania decyzji o nałożeniu kwarantanny, ich adresaci powinni liczyć się nieuniknioną zwłoką w ich dostarczeniu, nawet kilkudniową. Niemniej istotnym jest aby osoby kwarantannowane miały świadomość, że są związane kwarantanną z dniem 7.10.2020 r. – podkreślają pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzesku.

Wychowawcy klas: I, II, III, IV, V, VI, VIII poinformowali telefoniczne rodziców i uczniów o przejściu na zdalny tryb nauczaniu w okresie od dnia 08.10.2020r. do dnia 12.10.2020r. włącznie. W trybie zdalnym będą się uczyć również uczniowie klasy VII.

 

sterkowiec.edu.pl / PSSE w Brzesku – informatorbrzeski.pl