Wybór Rady Sołeckiej na kadencję 2019 – 2024

Jesteś ze Sterkowca? Głosuj w wyborach do Rady Sołeckiej Sterkowca!Nie daj decydować za siebie. Oddaj głos i miej wpływ na to co będzie działo się w Sterkowcu. Zabierz rodzinę i znajomych!

Już w najbliższą niedzielę 7 kwietnia 2019 r. na terenie Gminy Brzesko odbędą się wybory na sołtysów i członków rad sołeckich. Lokal wyborczy w Sterkowcu będzie zlokalizowany w budynku Domu Kultury i będzie czynny w godzinach 8.00 – 16.00.

W Sterkowcu nie odbędzie głosowanie na sołtysa (zgłoszono tylko 1 kandydatkę), mieszkańcy będą natomiast mogli wybrać 9 członków Rady Sołeckiej (spośród 12 kandydatów) 

Lista kandydatów

1 kandydat na sołtysa: Karaś Dorota

12 kandydatów do rady sołeckiej: Bogusz Krzysztof Stanisław, Jemioło Małgorzata Anna, Kuta Leszek Władysław, Lach Piotr Jan, Legutko Tymoteusz Mieczysław, Mróz Karol Andrzej, Przybyło Piotr Mariusz, Słonina Zofia Elżbieta, Staniec Marcin, Szostak Radosław Mikołaj, Tomaszkiewicz Jan Antoni, Zalewski Marian Józef.

Samo głosowanie ma podobny przebieg jak przy głosowaniu w trakcie wyborów samorządowych. Na liście kandydatów do Rady Sołeckiej możemy zaznaczyć 9 osób spośród 12 kandydatów.

 

Pamiętajmy!
Demokracja wymaga minimum wysiłku, zrozumienia, szacunku i bezinteresowności. O tym jaka jest lub będzie nasza najbliższa okolica współdecydujemy wspólnie z innymi mieszkańcami swojego sołectwa. Duża frekwencja w wyborach wzmocni samorząd wiejski – będzie świadczyć o naszej odpowiedzialności i dojrzałości. Idąc na wybory- niezależnie od pogody i poglądów – robimy coś konstruktywnego. Warto pamiętać, że nie korzystając z prawa do głosowania nie powinniśmy później mieć zbyt wielu uwag do tego co dzieje się w sołectwie.

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *