„Charytatywny swap” w Sterkowcu

swapSterkowiecDużym sukcesem zakończył się sobotni, charytatywny swap zorganizowany przez miłośniczki mody w Domu Kultury w Sterkowcu. Paniom z sekcji fitness klubu sportowego „Błękitni Sterkowiec” udało się zebrać 810 zł dla Zuzi Machety, a pierwszy dzień wiosny był dobrą okazją do zrobienia porządków w szafach.

Pomysł na wymianę ubrań dotarł do Polski z Europy Zachodniej i stały się popularnym sposobem wyszukiwania niepowtarzalnych ubrań oraz spędzania wolnego czasu. Główne warunki to: rzeczy muszą być w doskonałym stanie, a najlepiej z dobrą metką. Chodzi o dobrą zabawę oraz o to, by bez żadnych wydatków skompletować ciekawą garderobę. Akcję popierają też ekolodzy, przekonując, że rezygnacja z zakupów chroni środowisko naturalne.

Uczestniczki akcji miały okazję wymienić nietrafiony kolor bluzki na nową spódnicę albo przyciasne tu i ówdzie dżinsy na nieco szersze. Była to też okazja do skorzystania z bezpłatnych porad dietetyczki, manicure oraz kosmetyczki. Przy okazji można było poznać nowych ludzi i miło spędź czas przy pysznej kawie i ciastku.

– Dzięki dobremu sercu i szczodrości wszystkich uczestników i organizatorów, udało nam się uzbierać kwotę 810 zł i taka kwota zostanie przelana na konto Zuzi Machety. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział, szczególne dziękujemy Tym, którzy mieli dużo chęci i zapału do z organizowania całej akcji – mówi Katarzyna Pytka – koordynatorka imprezy.

Zebrane pieniądze zostały przekazany na rzecz ZUZI MACHETY podopiecznej Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Zuzia zmaga się z nieuleczalną chorobą Epidermolysis Bullosa.

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *