×

Turniej tenisa stołowego na zakończenie ferii w Sterkowcu

Turniej tenisa stołowego na zakończenie ferii w Sterkowcu

10407671_849971125049797_7611697692548738308_nW sobotę 28 lutego w sali widowiskowej Domu Kultury w Sterkowcu odbył się II Zimowy Turniej Tenisa Stołowego. To pomysł młodych ludzi z tej miejscowości na aktywne spędzenie ferii.

Z racji wiosennej aury wielu osób poszukiwało sposobu na ciekawe zagospodarowanie wolnego czasu. Z inicjatywy Dariusza Nalepy (jednego z mieszkańców Sterkowca) – po dłuższej przerwie wznowiono regularne treningi w tenisa stołowego. Kilkakrotnie młodzież spotykała się wieczorami by pograć w popularnego niegdyś w Sterkowcu ping-ponga.
Warunki do tego typu aktywności są odpowiednie – duża sala, dwa stoły, kilka rakietek i nieco chęci.

– Sobotnie zawody to jeden z pomysłów na reaktywację naszego klubu, zwiększenia aktywności młodzieży oraz integrację. W zmaganiach wzięło udział kilkunastu mieszkańców Sterkowca, Jadownik, a nawet Jodłówki – mówi niedawno wybrany prezes KS „Błękitni Sterkowiec” Wojciech Cierniak.

Na zwycięzców czekały puchary ufundowane przez Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Brzeskiego Tomasza Latochę. Puchary wręczył prezes KS „Błękitni Sterkowiec” Wojciech Cierniak.

Klasyfikacja:

Kategoria młodzież do 18 roku życia:
1. Mariusz Martyna
2. Michał Popiela
3. Dominik Popiela

Kategoria Open
1. Rafał Cierniak
2. Konrad Dadej
3. Robert Popiela

Foto- Maciej Mazur

Galeria zdjęć <==