Okradziony cmentarz w Sterkowcu!

kb_cmentarz_35 września doszło do dewastacji cmentarza wojennego w Sterkowcu (Cmentarz nr 279 – Dziekanów). Wyłamane zostały elementy stalowe ogrodzenia, które zostały przed kilku laty w ramach remontu zamontowane oraz 100 letnia brama wejściowa.

To przerażający akt braku szacunku dla zmarłych i całkowitego zezwierzęcenia.

Jak informuje asp. Ewelina Buda, rzecznik prasowy KP Policji w Brzesku, „do kradzieży doszło w dniu 5 września 2014r. Sprawca skradł dwa metalowe skrzydła bramki wejściowej oraz 8 metalowych rur ogrodzeniowych o łącznej długości 30 metrów. Wartość skradzionych elementów oszacowano na kwotę 2 tysięcy złotych. Sprawca został zatrzymany przez brzeskich policjantów i usłyszał już zarzuty kradzieży.”

Jest to ta sama osoba, która została oskarżona o kradzież elementów trakcji kolejowej jakiej doszło 12 września. Sprawcę zatrzymała policja. Brzescy śledczy udowodni 34-letniemu mężczyźnie, który niedawno został zatrzymany także kradzież metalowych elementów z wojskowego cmentarza w Sterkowcu. Teraz odpowie także za znieważenie miejsca pochówku.

Podczas zatrzymania 34 latka policjanci mieli niezbite dowody, że to on stoi za wieloma kradzieżami elementów trakcji kolejowej, do których dochodziło w ostatnich miesiącach na terenie powiatu brzeskiego. Zatrzymano także 27-letniego pasera, który kupował skradzione przedmioty. W trakcie śledztwa wyszło na jaw, ze 34-latek zniszczył cmentarz wojenny w Sterkowcu. Zabrał metalowe elementy ogrodzenia. Jemu i paserowi teraz grozi do pięciu lat wiezienia.

Zdjęcia <==


rdn.pl / brzesko.ws

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *