Zostawiać przystanek kolejowy

sterkowiec-300x206Władze kolei noszą się zamiarem rozbiórki budynku przystanku kolejowego w Sterkowcu.

– Wspólnie z przedstawicielami sąsiednich gmin podjąłem w tej sprawie interwencję. To wprawdzie nie jest teren naszej gminy, ale dla wielu naszych mieszkańców to właśnie ten przystanek ma zasadnicze znaczenie – mówi Grzegorz Brach, Wójt gminy Dębno.

Plany wyburzenia budynku mają związek z modernizacją linii kolejowej Kraków – Medyka. Podczas spotkania w Krakowie z udziałem reprezentantów PKP oraz wójtów gmin: Dębno, Borzęcin i Szczurowa samorządowcy zabiegali o wprowadzenie korekty do istniejącego już planu w taki sposób, by wyburzenie obiektu nie było konieczne.

Sprawa jest tym ważniejsza, że w kontekście wojewódzkiego programu subregionalnej infrastruktury transportowej przystanek w Sterkowcu może mieć spore znacznie także dla mieszkańców Gminy Dębno. Program zakłada uruchomienie na terenie województwa linii autobusowych i busowych, które dowoziłyby pasażerów do szybkiej kolei. W tę koncepcję przystanek w Sterkowcu wpisuje się idealnie. W odróżnieniu od dworca w Brzesku, który znajduje się daleko od stacji kolejowej i nie dysponuje placem manewrowym dla autobusów, Sterkowiec ma możliwości urządzenia dogodnego parkingu dla autobusów i busów, co z punktu widzenia pasażerów korzystających z transportu autobusowo-kolejowego byłoby rozwiązaniem najwygodniejszym.

UG Dębno

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *