×

OSP Sterkowiec – najmłodsza OSP w Polsce

OSP Sterkowiec – najmłodsza OSP w Polsce

imagesOchotnicze Straże Pożarne należą do najstarszych, a jednocześnie najbardziej zasłużonych dla społeczeństwa organizacji. Jednostki OSP na stałe wrosły się w polski krajobraz – istnieją właściwie w każdej miejscowości. 27 lipca 2013 r. dołączyła do nich Ochotnicza Straż Pożarna w Sterkowcu. To prawdopodobnie najmłodsza OSP w Polsce!

Mimo że większość jednostek zostało założonych kilkadziesiąt, a w wielu przypadkach ponad 100 lat temu – założyciele OSP Sterkowiec nie załamują rąk. W zebraniu założycielskim wzięło udział 21 osób – jednak chętnych szczególnie wśród niepełnoletnich mieszkańców Sterkowca nie brakuje.

Przez to, iż bezinteresownie niosą pomoc poszkodowanym podczas pożarów i innych klęsk strażacy cieszą się dużym uznaniem społecznym.

– Ochotnicza Straż Pożarna to ważna organizacja dla każdej miejscowości i jej mieszkańców. To wprowadzona w życie idea pomocy potrzebującym, a także umiejętność wspólnego działania mieszkańców zgodnie z hasłem „Bogu na chwałę – ludziom na pożytek” – mówił Krzysztof Bogusz wybrany na prezesa OSP Sterkowiec.

Przed druhami ze Sterkowca wiele wyzwań, a droga do udziału w akcjach ratowniczych daleka – czeka ich szereg szkoleń oraz wyzwań związanych z pozyskaniem niezbędnego sprzętu – podkreślał podczas zebrania założycielskiego Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP – druh Marian Czarnik.

 Galeria zdjęć <==

Foto-Hajduk

OSP Sterkowiec