Akcja krwiodawstwa w Sterkowcu

kwiodawstwoW czwartek 1 sierpnia w godz. od 9 do 12.00 w Domu Kultury w Sterkowcu odbędzie się akcja krwiodawstwa, której organizatorem jest Klub Sportowy „Błękitni Sterkowiec”.

Wakacje to najgorszy czas dla krwiodawstwa. Każdego dnia słyszymy liczne apele o oddawanie krwi. Współczesna medycyna nie potrafi nadal zastąpić krwi, a podczas zabiegów i operacji zużywane jest nawet 6-8 jednostek krwi. Dlatego oddając ją możemy uratować komuś życie. Po likwidacji Punktu Krwiodawstwa w Brzesku – swoją krew można oddać m.in. podczas doraźnie organizowanych akcji.

– Krwiodawcy to bohaterowie dnia codziennego – mówi Mateusz Iwaniec – skarbnik klubu „Błękitni Sterkowiec”, a równocześnie pomysłodawca akcji. Nasza akcja krwiodawstwa przypada w niezwykłym i ważnym dniu – rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. 69 lat temu patriotą był ten kto walczył z okupantem. Dzisiaj swój patriotyzm możemy okazywać niosąc pomoc potrzebującym.

Kto może oddawać krew?
Dawcami mogą być osoby cieszące się dobrym zdrowiem,w wieku od 18 do 65 lat i które ważą minimum 50 kg. Dawca powinien czuć się dobrze, być po lekkim śniadaniu. Poprzedniego dnia nie można pić alkoholu. Samo oddawanie krwi trwa do dziesięciu minut. Jednorazowo pobierane jest 450 ml krwi (jedna jednostka), czyli 8-10% całkowitej objętości krwi krążącej w organizmie. Łącznie z badaniami, należy sobie zarezerwować około godziny. Należy zabrać ze sobą dowód osobisty.

Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 725 428 880 lub 504 154 146.

Zapraszamy do udziału.

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *