×

Emocjonujący II Otwarty Turniej Szachowy „O statuetke Św. Stanisława”

SONY DSCW niedzielę 21. sierpnia w sali konferencyjnej Domu Parafialnego w Szczepanowie odbył się II Otwarty Turniej Szachowy „O statuetkę Św. Stanisława”. W zawodach uczestniczyło 20 osób – w tym dwie kobiety. Uczestnicy reprezentowali głównie Gminę Brzesko.

W zmaganiach, które trwały od 14.00 do 18.00 najlepszym zawodnikiem okazała się zaledwie 10. letnia Weronika Łęczek. Jej wynik był lepszy niż seniorów. W klasyfikacji seniorów pierwsze miejsce zdobył Mariusz Urbański, drugie Ryszard Jękot, a trzecie Krzysztof Przybyło. Pierwsze dwa miejsca ukształtowały się identycznie jak rok temu. Tytuł najlepszej zawodniczki z gminy Brzesko zdobyła Sara Gurgul ze Sterkowca, najmłodszym uczestnikiem był Jakub Gzyl z Łęk, który jest z tego samego roku co najlepsi juniorzy turnieju. W klasyfikacji juniorów pierwsze miejsce zajął wspomniana już Weronika Łęczek, drugie zwycięzca sprzed roku Wojciech Urbański, a trzecie Stanisław Olczak.

Na zwycięzców i uczestników Turnieju czekały puchary, dyplomy i nagrody związane z osobą św. Stanisława BM. Wręczali je ks. prałat Władysław Pasiut, Przewodniczący Rady Miasta Brzeska Krzysztof Ojczyk oraz prezes LKS „Iskra” Piotr Olczak.

Zawody „O statuetkę Św. Stanisława” zostały rozegrane systemem szwajcarskim na dystansie 8 rund w tempie 15 minut na partię. Kojarzenia par dokonywano za pomocą programu komputerowego. W trakcie turnieju obowiązywały przepisy Kodeksu Szachowego. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał sędzia zawodów – Wiktor Łęczek, znany z prowadzenia Kółka Szachowego w Szczepanowie.

Najbardziej emocjonującą partię w turnieju rozegrali ubiegłoroczny zwycięzca Wojciech Urbański z tegoroczną zwyciężczynią Weroniką Łęczek, w ostatniej minucie spotkania wymienili kilkadziesiąt ruchów. Było to widowisko świadczące że szachy nie są nudną dyscypliną sportową. Tą partię wygrał Wojciech, ale utrata punktów w innych spotkaniach nie pozwoliła Mu wygrać.

Klub Sportowy LKS „Iska” Szczepanów dziękuje wszystkim osobom i instytucjom, które wsparły organizację Turnieju – a w szczególności:
– ks. prałatowi Władysławowi Pasiutowi – za wsparcie organizacyjne oraz honorowy patronat,
– Burmistrzowi Brzeska Grzegorzowi Wawryce za wsparcie finansowe i ufundowanie nagród,
– Przewodniczącemu Rady Miasta Krzysztofowi Ojczykowi.