Międzypokoleniowy konkurs kolęd i pastorałek / 30 stycznia 2019 r.

W środę 30 stycznia 2019 r. w sali widowiskowej Domu Kultury w Sterkowcu odbył się międzypokoleniowy konkurs kolęd i pastorałek. Spotkanie zostało zorganizowane przez Radę rodziców Szkoły Podstawowej w Sterkowcu oraz grupę teatralną „Każdy może”.

Konkurs w którym okazję do zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych miały zarówno dzieci oraz dorośli pokazał jak istotną sprawą dla mieszkańców jest możliwość spotkania się, rozwijania swoich pasji, a przede wszystkim radość płynąca ze wspólnego kolędowania i przeżywania na nowo Bożego Narodzenia w kolędach i pieśniach bożonarodzeniowych.

Celem organizacji konkursy było m.in. zachowanie i popularyzacja tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, integracja międzypokoleniowa dzieci, młodzieży oraz osób starszych a także umożliwienie doświadczenia sukcesu poprzez publiczną prezentację swojej twórczości.

Organizatorzy zadbali o poczęstunek oraz wspólne kolędowanie, a dla uczestników konkursu przygotowano nagrody w postaci książek (dzieci) i pucharów (dorośli), a także pamiątkowych dyplomów.

Galeria zdjęć

Foto – Małgorzata Sacha

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *