Sterkowiec: Nasza Niepodległa

W poniedziałek 12 listopada o godz. 18.00 mieszkańcy Sterkowca spotkają się w Domu Kultury w Sterkowcu by wspólnie świętować 100 rocznicę odzyskanie niepodległości.

W 2018 roku obchodzimy 100 rocznicę zakończenia I Wojny Światowej oraz odzyskania przez Polskę niepodległości. I chociaż od tamtych wydarzeń upłynęło już całe stulecie to jest to po dziś dzień sprawa bliska sercom wszystkich Polaków. Podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń I wojny światowej, stworzyć warunki jego rozwoju.

Na scenie w Domu Kultury w Sterkowcu zaprezentuje się grupa teatralna „Oto My” z Wierzchosławic ze spektaklem „Niepodległa”. Widowisko powstało w oparciu o autorski scenariusz napisany na podstawie fragmentów „Myśli nowoczesnego Polaka” R. Dmowskiego (opracowanie Katarzyna Gurgul) oraz muzykę Fryderyka Chopina.
Poniedziałkowe spotkanie będzie też okazją do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych oraz wspomnień nt. losów przodków w okresie Wielkiej Wojny.

Program:
Godz. 18.00 Spektakl „Niepodległa” w wykonaniu Grupy teatralnej „OTO MY” działającej przy klubie seniora „Przystań” w Wierzchosławicach.
Godz. 18.40 Śpiewamy dla niepodległej – wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych

Na uczestników będą czekały śpiewniki, gadżety patriotyczne oraz słodkie wypieki.

Serdecznie zapraszamy!

Na wydarzenie zaprasza Rada Sołecka oraz grupa „Sterkowiec i przyjaciele”.

 

Wydarzenie na facebooku <==

 

Plakat:

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *