Sterkowiec: Mieszkańcy w czynie społecznym / mojebrzesko.pl

Mieszkańcy Sterkowca żadnej pracy się nie boją, szczególnie tej „po godzinach”, dla lokalnej społeczności. W Święto Pracy część mieszkańców Sterkowca wzięła udział w sprzątaniu miejscowego boiska sportowego.

– Najlepsza waluta dająca widoczne efekty to ciężka praca – napisano na stronie Sterkowca na Facebooku.

Przez ponad 4 godziny grupa mieszkańców – Radosław Szostak, Wojtek Szostak, Patryk Koczwara, Piotr Goc, Tomasz Szostak, Filip Bogusz i Krzysztof Bogusz. Efektem ich wspólnego wysiłku było zebranie 20 worków śmieci, wyplewienie kamieni z trawy wokół boiska do piłki plażowej, wyzbieranie wszystkich kamieni w obrębie boiska do plażówki, zebranie części kamieni z terenu boiska do piłki nożnej oraz wykoszenie około półhektarowej działki boiska sportowego.

Organizatorzy akcji zaznaczają, że aby efekt był widoczny potrzebne są jednak nie tylko jednorazowe akcje, ale systematyczna praca. Już teraz zapraszają wszystkich chętnych do pomocy. Dalszy ciąg prac za tydzień – w zależności od pogody, mieszkańcy mieszkańcy będą na boisku w piątek od ok. godziny 18, i/lub w sobotę od godziny 9.

My, jako redakcja portalu, gratulujemy mieszkańcom Sterkowca chęci do działania. Cieszy nas to, że nie czekają aż zrobi to ktoś za nich, tylko biorą sprawy w swoje ręce. To już nie pierwszy raz kiedy to mieszkańcy Sterkowca wykazali się chęcią do działania na rzecz lokalnej społeczności. Podziwiamy, bowiem idea czynu społecznego „umarła”, lub powoli zanika w innych miejscowościach.

mojebrzesko.pl / Mateusz Franczyk

 

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *