PANIE ŚWIĘTOWAŁY W STERKOWCU / brzesko.pl

Tradycją w Sterkowcu jest to, że w organizowanych tam Święcie Kobiet bierze udział duża grupa pań. Tak było i w tym roku – blisko sto pań zaszczyciło swoją obecnością uroczystość zorganizowaną w domu ludowym. Na spotkanie przybył zastępca burmistrza Jerzy Tyrkiel, zaś honory gospodyni pełniła sołtyska Zofia Słonina. Jak zwykle panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały smaczne wypieki, a dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Sterkowcu wykonały wspaniały występ dedykowany swoim mamom i babciom w dniu ich święta. Burmistrz Jerzy Tyrkiel wręczył trzem mieszkankom Sterkowca statuetki Siłaczek, natomiast sołtyska Zofia Słonina okolicznościowe dyplomy.

Statuetkami Siłaczek zostały wyróżnione panie:

ALICJA DRĄG – spełniając się w zawodzie nauczyciela, długie lata życia poświęciła dzieciom i młodzieży. Wrosła na stałe w klimat wsi i zapisała się w sercach jej społeczności. Była dobrym, rzetelnym i uczciwym nauczycielem. Przez długie lata prowadziła drużynę harcerską, z którą często uświetniała uroczystości gminne np. obchody rocznicy wybuchu wojny. Dbała o oprawę muzyczną różnych uroczystości szkolnych, kościelnych i wiejskich. Została zapamiętana jako „Pani ze skrzypcami” grająca przez lata na tym instrumencie, uświetniając różne spotkania.

BARBARA TURLEJ – matka pięciorga dzieci, która oprócz wychowania swoich pociech, pracy zawodowej, prowadzenia gospodarstwa, zawsze znajdowała czas dla mieszkańców Sterkowca. Wraz ze swoim mężem, który był członkiem rady sołeckiej, udzielała się w pracach społecznych, szczególnie podczas modernizacji wsi. Aktywnie działała w radzie parafialnej, jako przedstawiciel w parafialnym „Caritas” ofiarując potrzebującym swój czas, serce i życzliwość. Z jej inicjatywy powstała figura św. Stanisława przy dworcu PKP. Pani Barbara jest aktywnym członkiem koła gospodyń wiejskich.

BOŻENA KUBALA – jest ciepłą, życzliwą kobietą pracującą bardzo aktywnie na rzecz lokalnej społeczności w Kole Gospodyń Wiejskich w Sterkowcu. Jest to osoba o niespożytej energii, wzór działaczki społecznej godnej naśladowania. Prywatnie zawsze uśmiechnięta i pozytywnie nastawiona do życia. Perfekcyjna pani domu oraz wspaniała żona, babcia, teściowa i mama.

Galeria zdjęć <==

brzesko.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *